Procedury adopcyjne

Procedura adopcyjna w OTOZ Animals Schronisku dla bezdomnych zwierząt w czasie pandemii Covid -19.

Szanowni Państwo, przypominamy, że w związku z epidemią Covid -19 nasze Schronisko nadal pozostaje zamknięte dla odwiedzających do odwołania. Naszym priorytetem jest zapewnienie ciągłości opieki nad zwierzętami i ochrona zdrowia pracowników.
Jak adoptować psiaka lub kota?


1. Odwiedź naszą stronę www.ciapkowo.pl lub profil facebook – otwórz zakładkę „Psy do adopcji”/”Koty do adopcji”. Przeczytaj uważnie opisy zwierzaków, nie kieruj się tylko wyglądem. Wybierz zwierzaka, który jest najbliższy Twojemu sercu.


2. Wyślij do nas maila na adres schronisko@ciapkowo.pl z prośbą o przesłanie ankiety adopcyjnej, podając imię zwierzaka jakim jesteś zainteresowany. Po otrzymaniu i wypełnieniu ankiety odeślij ją do nas. Pytania dotyczą Twojego trybu życia, warunków mieszkaniowych itp. pozwoli nam to lepiej poznać Twoje oczekiwania względem nowego domownika.


3.Po rozpatrzeniu ankiety oddzwonimy do Ciebie i albo umówimy na spacer zapoznawczy z wybranym psiakiem (nie dotyczy kotów), konkretnego dnia o konkretnej godzinie, ze wszystkim domownikami, którzy będą zamieszkiwać ze zwierzakiem, lub zaproponujemy innego zwierzaka, pasującego do Twojego stylu życia. Zwykle organizujemy do 3 takich spotkań – dzięki temu lepiej poznasz wybranego przez Ciebie zwierzaka.


4. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy adopcyjnej. Jeżeli jesteś przekonany, że Twój wybór jest tym właściwym, a my będziemy pewni, że oddajemy zwierzaka w dobre ręce – następuje podpisanie umowy adopcyjnej (podpisanie umowy jest umawiane wcześniej z pracownikiem biura adopcyjnego). Na tym etapie poprosimy również o wniesienie opłaty adopcyjnej (opłatę można wnieść tylko gotówką) oraz zobowiążemy Cię do wyrażenia zgody na wizytę przed/po/adopcyjną.
UWAGA! W przypadku adopcji kota należy mięć ze sobą transporterek. W przypadku adopcji psa – obroże oraz smycz.


5. Od tej chwili stajesz się oficjalnie opiekunem psa/kota z naszego schroniska. Oczywiście w razie problemów, pytań – zawsze chętnie służymy pomocą i staramy się wspólnie rozwiązywać wynikające po drodze problemy. Dbaj o swojego zwierzaka.
Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie? Prosimy o kontakt po numerem 58 622 25 52 lub schronisko@ciapkowo.pl