Bułeczka – skrzywdzona sunia prosi o wsparcie leczenia!

Wirtualnie adoptowany

Bułeczka – skrzywdzona sunia prosi o wsparcie leczenia!

Bułeczka trafiła do naszego schroniska w bardzo złym stanie. Zniszczona, zaniedbana, wychudzona, chora. Na pierwszy rzut oka widać, że ma za sobą niejeden poród. To co od razu przykuło naszą uwagę to stan skóry Bułeczki. Liczne ranki, przełysienia i bardzo nieprzyjemny zapach skóry świadczyły o toczącej ją chorobie. Bułeczka niezwłocznie udała się na przegląd do naszej pani doktor Izy. Diagnoza – „ona ma naprawdę wszystko na skórze”. Okazało się, że Bułeczka cierpi jednocześnie na bardzo zaawansowaną uogólnioną nużycę z silnym łojotokiem i hiperkeratozą oraz silną grzybicę, która zaatakowała niemalże całą powierzchnię skóry. Ogromne cierpienie – to to, co Bułeczka poznała na wskroś. Brak udzielonej pomocy zanim trafiła pod naszą opiekę tylko pogłębiał jej stan.

Najgorsze ognisko choroby zostało opanowane, wdrożone leczenie małymi krokami przynosiło skutek. Po czasie zmartwiło nas jednak tempo w jakim Bułeczka dochodziła do zdrowia.Trwało to po prostu zbyt wolno. Mimo stosowania leczenia, hipoalergicznej karmy, suplementów, regularnych kąpieli leczniczych poprawa jej stanu zdrowia nie nabrała takiego tempa jak byśmy sobie i jej życzyli.

Najpewniej mamy tutaj do czynienia z alergią na wiele czynników.

Jakiś czas temu poznaliście Denara (historię Denara możecie przeczytać tutaj http://www.ciapkowo.pl/33391 http://www.ciapkowo.pl/35827). Leczenie psiaka również trwało miesiącami. Udało nam się umówić wizytę u pani weterynarz z Warszawy, która specjalizuje się w chorobach skóry. Dzięki tej wizycie podczas której zostały wykonane testy – mieliśmy jasność w jaki sposób dalej pomagać Denarowi. Bardzo chcemy pomóc również w taki sam sposób Bułeczce i dlatego prosimy Was dzisiaj o pomoc.

Bułeczka potrzebuje wykonania testów pokarmowych, kontaktowych, na rośliny, chemię spożywczą, środki czystości, karmę. Niestety wykonanie testów wiążą się z kosztami, które na chwilę obecną są poza naszym zasięgiem, do tego dochodzą koszty paliwa z Gdyni do Warszawy i z powrotem.

Kochani! Liczy się każda pomoc!

Bułeczka aktualnie przebywa w domu tymczasowym i zostanie w nim tak długo jak będzie taka potrzeba. Na chwile obecną sunia nie szuka domu! Po wyleczeniu skóry zostanie wykonana korekta przegród nosowych, Bułeczka zostanie zaszczepiona na choroby wirusowe, wściekliznę, przejdzie zabieg sterylizacji – po tym czasie zostanie przygotowana do adopcji.

Więcej informacji o stanie zdrowia Bułeczki można uzyskać pod numerem 516-169-626 Jarek.

W imieniu Bułeczki bardzo prosimy o pomoc!

Za każdą pomoc będziemy wdzięczni z całego serca!
Numer naszego rachunku bankowego:
50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
Przelew z zagranicy
PL 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo w Gdyni z dopiskiem „Na pomoc Bułeczce”

PROSIMY UDOSTĘPNIJ!

#pomóżnampomagać #ciapkowo #gdynia #naratunekbułeczce

Formularz Adopcji Wirtualnej (beta)

Dane dotyczące danego zwierzęcia

Imię (wymagane)

Nr Ewidencyjny

Rodzaj Opiekuna

Imię(wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Nr telefonu (opcjonalne, ale bardzo ułatwi kontakt)

Wyrażam zgodę na umieszczenie na stronie Schroniska Ciapkowo następujących danych:

Akceptuję Regulamin Wirtualnej Adopcji i Politykę Prywatności.
Jeśli posiadasz skan dowodu wpłaty, to możesz go tu załączyć;).

Magdalena Kowalska została wirtualną opiekunką Bułeczki. Dziękujemy !!!

Beata Szczepkowska została wirtualną opiekunką Bułeczki. Dziękujemy !!!

Post navigation