CALINECZKA – BO CALE DZIELIŁY JĄ OD ŚMIERCI !

Wirtualnie adoptowany

Był wtorek 9 października około godziny 21. Kierowca cofając nie mógł wiedzieć, że pod tylnym kołem pojazdu znalazł się szczeniak. To mogło przytrafić się każdemu z nas, niektórych sytuacji nikt nie jest w stanie przewidzieć. W całym nieszczęściu koło przygniotło tylną kończynę. Rzadko zdarza się, by ktoś miał odwagę przyznać się do tego, że nawet nieświadomie skrzywdził zwierzę, nie wspominając już o udzieleniu mu pomocy. W tej sytuacji było inaczej. Calineczka natychmiast została przewieziona do całodobowej kliniki, gdzie otrzymała leki przeciwbólowe i przeciwwstrząsowe a my zostaliśmy poinformowani o tym nieszczęśliwym wypadku.

Zdjęcie rentgenowskie pokazało wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, złamanie kości udowej oraz oderwanie stawu kolanowego. Jeżeli Calineczka miałaby kiedykolwiek chodzić musieliśmy ją natychmiast operować. Podjęliśmy ryzyko, że mimo prób może się nie udać, co mogło skończyć się amputacją kończyny. Podczas operacji niezbędne było wstawienie dwóch gwoździ w celu dołączenia kolana do kości oraz zagipsowanie łapy, by unieruchomić pozostałe złamania. Na domiar złego prawdopodobnie pęcherz moczowy został obity ponieważ sunia ma problemy z oddawaniem moczu. Dodatkowe badania potwierdzą nasze przypuszczenia.

Koszt samej skomplikowanej operacji gwoździowania kończyny wynosi około 1500 zł, do tego dochodzą koszty dalszego leczenia oraz dalsza diagnostyka. Jedno jest pewne – przed Calineczką są tygodnie leczenia, potem operacja wyciągnięcia gwoździ i powolna rehabilitacja.
Wiemy, że wśród Państwa są osoby o wrażliwych sercach, którym nie jest obojętny los skrzywdzonych zwierząt. Prosimy o wsparcie w pokryciu kosztów leczenia, które zaczynają nas przerastać. Każdego dnia trafiają do naszego schroniska zwierzęta potrzebujące pomocy weterynaryjnej.

Numer naszego konta bankowego
50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
Przelew z zagranicy
PL 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo w Gdyni z dopiskiem „Calineczka”

Prosimy również o wsparcie w postaci karmy suchej oraz mokrej dla Calineczki oraz odżywki Royal Canin Convalescence jak również pasty Calopet, gdyż mała jest w dalszym ciągu zestresowana i ma problemy z apetytem. Na wagę złota są również podkłady higieniczne.

Dary można przynosić przez całą dobę lub przesłać na adres naszego schroniska: OTOZ Animals Schronisko Ciapkowo ul.Małokacka 3A 81-654 Gdynia

Za każde wsparcie dziękujemy z całego serca !

PROSIMY UDOSTĘPNIJ !

12258

Joanna Jakubczak została wirtualną opiekunką Calineczki! Dziękujemy!!!

Ewa Watson wirtualnie adoptowała Calineczkę! Dziękujemy!!!

Bulli wirtualnie adoptował Calineczkę! Dziękujemy!!!

Kamil Piszczatowski został wirtualnym opiekunem Calineczki! Dziękujemy!!!