JAGA – DWA TYGODNIE MĘCZARNI…OFIARA KŁUSOWNICZYCH WNYKÓW ! UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIA !

Wirtualnie adoptowany

JAGA – DWA TYGODNIE MĘCZARNI…OFIARA KŁUSOWNICZYCH WNYKÓW ! UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIA !

Tego się nie spodziewaliśmy. Różne przypadki obrażeń się zdarzają, ale z czymś takim jeszcze nigdy się nie spotkaliśmy. Kilka dni temu Jaga trafiła pod naszą opiekę. W pierwszej chwili sprawiała wrażenie zdrowej, gdyby nie łapa, której nie chciała obciążyć. Widać było, że coś jej dolega. Na stawie skokowym zauważyliśmy niepokojące zgrubienie, obrzęk i zeschniętą ropę a także kawałek drutu. Nie ma wątpliwości, że Jaga złapała się we wnyki, które zastawił kłusownik !

Sunia przeszła natychmiastową operację usunięcia drutu, który już częściowo zdążył wrosnąć się w staw ! Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze kilka tygodni, a łapy nie udałoby się uratować. Nawet nie chcemy sobie wyobrażać ile musiała się nacierpieć.

Zastanawia nas fakt, w jaki sposób Jaga została uwolniona z zasadzki ? Gdyby nie ktoś (?) psinka mogła powoli konać w lesie uwięziona w pułapce bez wyjścia.

Jaga w tej chwili jest po operacji, dochodzi do siebie. Przede wszystkim jest bezpieczna pod naszą opieką. Jeżeli ktokolwiek z Państwa chciałby wspomóc schronisko w opłacie faktury za operację, będziemy bardzo wdzięczni. Za każdą pomoc dziękujemy z całego serca !

Pomimo tego co Jaga przeszła, nie straciła wiary w człowieka, jest bardzo otwartym i pozytywnym psem. Pozostaje tylko jedno najważniejsze pytanie.

Jak to możliwe, że w lesie tak często uczęszczanym przez ludzi i mieszczącym się tak blisko zabudowań, doszło do sytuacji, w której zwierzę zostało złapane w kłusownicze wnyki ?

Numer naszego konta bankowego
50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
Przelew z zagranicy
PL 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo w Gdyni z dopiskiem „JAGA”

12258

Anita Piaskowska wirtualnie adoptowała Jagę! Dziękujemy!!!