Samba

Wirtualnie adoptowany

IMIĘ: Samba
PŁEĆ: Suka
WIEK: 10 lat
RASA: MIX AMSTAFFA
CZIP: TAK

Samba przebywa w domu tymczasowym w okolicach Trójmiasta, jest podopieczną schroniska dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni.

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE / ODPCHLENIE: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Pozytywny
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Neutralny przy doświadczonym przewodniku

ZDROWIE: Bez zauważalnych problemów zdrowotnych, jak na swój wiek w dobrej kondycji.

CHARAKTER: Raczej spokojna, przyjazna, otwarta na kontakt z ludźmi.

DLA KOGO: Z uwagi na świetny charakter i brak problemów behawioralnych nie mamy szczególnych wymagań wykraczających poza standardowe. Samba jest bardzo dobrym wyborem dla przewodnika, który wcześniej nie miał do czynienia z TTB, a chciałby zacząć swoją przygodę z tym typem psa. Może zamieszkać w domu z dziećmi, o ile te rozumieją i szanują wiek zwierzęcia i jego prawo do spokojnego wypoczynku.

OPIS: Samba jest średniej wielkości mieszańcem w typie amstaffa, maści pręgowanej. Z uwagi na wiek nie ma wielkich wymagań dotyczących aktywności fizycznej – zadowala się niezbyt forsownymi wycieczkami w umiarkowanym tempie i chętnie wraca do domu, by rozłożyć się na swoim legowisku. To stonowana, starsza dama – pięknie spaceruje na smyczy, nie ciągnie, doskonale odnajduje się w warunkach miejskich. Nie zwraca uwagi na przechodniów, samochody, rowerzystów, biegaczy.
Nie ma w niej cienia agresji. Świetnie współpracuje z opiekunem – bez problemu pozwala na zabiegi pielęgnacyjne, nie ma problemu z pilnowaniem zasobów.
Lubi dzieci – w ich towarzystwie jest uważna i delikatna.

Samba dość mocno przywiązuje się do przewodnika, lubi spędzać czas możliwie jak najbliżej swojego człowieka. Warto więc od początku pamiętać o nauce samodzielności (odsyłanie na miejsce, nie pozwalanie na podążanie za opiekunem jak cień), by w prawidłowy sposób ukształtować relacje.
Z wad – suczka jest mistrzynią w otwieraniu drzwi. Żadna klamka nie jest dla niej przeszkodą, więc należy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo.

Jak na swój wiek Samba jest w całkiem dobrej kondycji – nie dokuczają jej choroby ortopedyczne, nie ma też innych zauważalnych problemów. Należy jednak pamiętać, że to już nieco starszy psiak i ze względu na to warto regularnie (sugerujemy odstęp półroczny) zgłaszać się z nią na wizyty kontrolne – przesiewowe.

Jeśli chodzi o stosunek Samby do innych psów to musimy przyznać, że jest rewelacyjny. Pręguska lubi zarówno samce jak i suki, bardzo dobrze się z nimi komunikuje, ma raczej ugodowy charakter. Obecnie funkcjonuje w stadzie i odnajduje się w nim znakomicie. Nieco trudniej jest w kontakcie z kotami, choć przy mądrym, doświadczonym przewodniku i kocie, który nie boi się psów w grę wchodzi także taka opcja.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz kontrola przed- i poadopcyjna. W sprawie Samby prosimy o kontakt pod numerem telefonu 516-169-626 lub mailowo: jarek.florek@ciapkowo.pl

Formularz Adopcji Wirtualnej (beta)

Dane dotyczące danego zwierzęcia

Imię (wymagane)

Nr Ewidencyjny

Rodzaj Opiekuna

Imię(wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Nr telefonu (opcjonalne, ale bardzo ułatwi kontakt)

Wyrażam zgodę na umieszczenie na stronie Schroniska Ciapkowo następujących danych:

Akceptuję Regulamin Wirtualnej Adopcji i Politykę Prywatności.
Jeśli posiadasz skan dowodu wpłaty, to możesz go tu załączyć;).

Piotr Bławat został wirtualnym opiekunem Samby! Dziękujemy!!!

Katarzyna Juraszek wirtualnie adoptowała Sambę! Dziękujemy!!!