Samba

Znalazła Dom!

IMIĘ: Samba
PŁEĆ: Suka
WIEK: 10 lat
RASA: MIX AMSTAFFA
CZIP: TAK

Samba przebywa w domu tymczasowym w okolicach Trójmiasta, jest podopieczną schroniska dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni.

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE / ODPCHLENIE: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Pozytywny
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Neutralny przy doświadczonym przewodniku

ZDROWIE: Bez zauważalnych problemów zdrowotnych, jak na swój wiek w dobrej kondycji.

CHARAKTER: Raczej spokojna, przyjazna, otwarta na kontakt z ludźmi.

DLA KOGO: Z uwagi na świetny charakter i brak problemów behawioralnych nie mamy szczególnych wymagań wykraczających poza standardowe. Samba jest bardzo dobrym wyborem dla przewodnika, który wcześniej nie miał do czynienia z TTB, a chciałby zacząć swoją przygodę z tym typem psa. Może zamieszkać w domu z dziećmi, o ile te rozumieją i szanują wiek zwierzęcia i jego prawo do spokojnego wypoczynku.

OPIS: Samba jest średniej wielkości mieszańcem w typie amstaffa, maści pręgowanej. Z uwagi na wiek nie ma wielkich wymagań dotyczących aktywności fizycznej – zadowala się niezbyt forsownymi wycieczkami w umiarkowanym tempie i chętnie wraca do domu, by rozłożyć się na swoim legowisku. To stonowana, starsza dama – pięknie spaceruje na smyczy, nie ciągnie, doskonale odnajduje się w warunkach miejskich. Nie zwraca uwagi na przechodniów, samochody, rowerzystów, biegaczy.
Nie ma w niej cienia agresji. Świetnie współpracuje z opiekunem – bez problemu pozwala na zabiegi pielęgnacyjne, nie ma problemu z pilnowaniem zasobów.
Lubi dzieci – w ich towarzystwie jest uważna i delikatna.

Samba dość mocno przywiązuje się do przewodnika, lubi spędzać czas możliwie jak najbliżej swojego człowieka. Warto więc od początku pamiętać o nauce samodzielności (odsyłanie na miejsce, nie pozwalanie na podążanie za opiekunem jak cień), by w prawidłowy sposób ukształtować relacje.
Z wad – suczka jest mistrzynią w otwieraniu drzwi. Żadna klamka nie jest dla niej przeszkodą, więc należy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo.

Jak na swój wiek Samba jest w całkiem dobrej kondycji – nie dokuczają jej choroby ortopedyczne, nie ma też innych zauważalnych problemów. Należy jednak pamiętać, że to już nieco starszy psiak i ze względu na to warto regularnie (sugerujemy odstęp półroczny) zgłaszać się z nią na wizyty kontrolne – przesiewowe.

Jeśli chodzi o stosunek Samby do innych psów to musimy przyznać, że jest rewelacyjny. Pręguska lubi zarówno samce jak i suki, bardzo dobrze się z nimi komunikuje, ma raczej ugodowy charakter. Obecnie funkcjonuje w stadzie i odnajduje się w nim znakomicie. Nieco trudniej jest w kontakcie z kotami, choć przy mądrym, doświadczonym przewodniku i kocie, który nie boi się psów w grę wchodzi także taka opcja.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz kontrola przed- i poadopcyjna. W sprawie Samby prosimy o kontakt pod numerem telefonu 516-169-626 lub mailowo: jarek.florek@ciapkowo.pl

12258

Piotr Bławat został wirtualnym opiekunem Samby! Dziękujemy!!!

Katarzyna Juraszek wirtualnie adoptowała Sambę! Dziękujemy!!!