LAJONEL – Żaden pies nie zrobiłby tak swemu panu, jak swym psom robią „ludzie” !

Wirtualnie adoptowany

LAJONEL – Żaden pies nie zrobiłby tak swemu panu, jak swym psom robią „ludzie” !

Lajonel to 707 psiak, który trafił w tym roku do naszego schroniska. Każdego dnia schroniskowe boksy zapełniają się o nowego mieszkańca, duża część zagubionych psiaków szczęśliwie wraca z do swoich opiekunów. Są też takie jak Lajonel…

Lajonel to jeden z tych zwierzaków, dla których schronisko to chyba najlepsze co mogło je na dany moment spotkać…

Ogromna Giełda Towarowa w Gdyni to miejsce, przez które każdego dnia przewijają się dziesiątki osób. To właśnie tam, pośród tłumu został znaleziony Lajonel. Otrzymaliśmy zgłoszenie o zabłąkanym psiaku, po czym niezwłocznie udaliśmy się pod wskazany adres. To co ukazało się naszym oczom sprawiło, że ból i żal zacisnęły pętle na sercu. Naszym oczom ukazał się ledwie trzymający się na łapach szkielecik psa. Lajonel był tak zaniedbany, wycieńczony i chudy, że mocno baliśmy się o jego życie.

Ku naszemu zdziwieniu psiak na nasz widok zaczął nieśmiało merdać ogonem, przyglądał się bardzo uważnie temu co się działo wokół niego. Gdyby mógł coś powiedzieć to mamy wrażenie, że byłyby to słowa -fajnie, że jesteście ! Pomożecie mi ? Nakarmicie ?

Lajonel został przebadany przez lekarza weterynarii. Badania mówią jedno – PSIAK JEST ZAGŁODZONY ! Jego stan zdrowia, obecna silna anemia, osłabienie, są wynikiem tego, że psiak zwyczajnie nie dostawał jedzenia. Nie trwało to kilka dni… potrzeba tygodni, aby doprowadzić zwierzaka do stanu tak skrajnego wyczerpania. Po raz setny w naszych głowach pojawia się pytanie – dlaczego ? Skąd się wziął na giełdzie? Może udało mu się uciec z miejsca gdzie nigdy nie był zadbany i kochany ?

Lajonel niezwłocznie otrzymał leczenie, każdego dnia otrzymuje kroplówki, które małymi krokami go wzmacniają, co 3 godziny jest karmiony małymi porcjami jedzenia, i aż serce żal ściska kiedy prosi o więcej. Psiak jest przez cały czas „nienajedzony”. Niestety w takim przypadku karmienie musi odbywać się często, ale małymi porcjami.

Walczymy o tego wspaniałego psiaka ! Zrobimy wszystko, aby jeszcze nacieszył się kochającym domem na jesień życia. Póki co, przed Lajonelem otworzył się rozdział życia zatytułowany – powrót do zdrowia.
Prosimy Was o pomoc w walce o Lajonelka ! Każde wsparcie jest na ten moment na wagę złota. Każdego dnia trafiają do naszego schroniska, które walczą o życie. Nie jesteśmy obojętni na żadne potrzebujące zwierzę. I również tym razem prosimy o wsparcie na leczenie, zakup karmy, badania.

Za każdą pomoc dziękujemy z całego serca ! lhttps://www.ratujemyzwierzaki.pl/lajonel

 

 

12258

Sandra Sisi została wirtualną opiekunką Lajonela! Dziękujemy!!!

Agata Kopacz wirtualnie adoptowała Lajonela! Dziękujemy!!!

Klaudia i Klara wirtualnie adoptowały Lajonela! Dziękujemy!!!

Monika Ramotowska została wirtualną opiekunką Lajonela! Dziękujemy!!!

Klasa IIa ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Ryszarda Markiewicza ps. „Mohort” w Malechowie wirtualnie adoptowała Lajonela! Dziękujemy!!!