ZMIAŻDŻONO MU ŁAPĘ I POZOSTAWIONO NA PASTWĘ LOSU!

Wirtualnie adoptowany

Środek dnia, centrum miasta. Na oczach świadków został potrącony psiak a sam sprawca nie udzielił mu pomocy. Czy zatrzymał się na najbliższym parkingu, by sprawdzić czy nie uszkodził auta? Czy spojrzał w lusterko wsteczne, by sprawdzić W CO uderzył? A może był to człowiek bez serca, który tylko uśmiechnął się pod nosem i pojechał dalej?

O samym wydarzeniu zostaliśmy poinformowani przez świadków. Natychmiast podjęliśmy interwencję, by w godzinach szczytu jak najszybciej udzielić psu pomocy.

Na miejscu zobaczyliśmy drobnego psiaka z obdartymi do kości kończynami, tylna łapa była całkowicie zmiażdżona. Liczne rany cięte silnie krwawiły, psiak nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Już po chwili dało się zauważyć liczne zasinienia skóry na całym ciele.

Gral musiał być natychmiast operowany. Zdjęcie rtg rozwiało nasze nadzieje na uratowanie łapy. Nie było możliwości, by kiedykolwiek dało się złożyć tak liczne złamania. Podjęliśmy decyzję o amputacji kończyny, jednocześnie musieliśmy ratować kolejne dwie mocno poranione łapki. Rozpoczęła się walka o odzyskanie sprawności przedniej, najbardziej pokiereszowanej łapy. Rany były na tyle głębokie, iż istniało ryzyko, że nerwy zostały uszkodzone. Pierwsze próby postawienia Grala na 3 łapkach się nie powiodły. Już traciliśmy nadzieję, że psiak będzie kiedykolwiek chodził..

Wszystko po to, by móc po raz kolejny przekonać się o tym jak wytrzymałe potrafią być zwierzęta. Dwa dni po operacji zastaliśmy w boksie Grala słabego, nieśmiałego ale stojącego o własnych siłach psiaka.

Dziś Gral jest w stanie przejść krótki dystans. Nie stracił wiary w siebie ani człowieka. Przed nim jeszcze długie leczenie, część z ran nie udało się zszyć, będą długo ziarninować.

Dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą. Wielokrotnie wspieraliście nas w walce o nowe życie dla schroniskowych podopiecznych. Dziś prosimy o pomoc dla Grala. Po operacji amputacji łapy pozostał dług do spłaty, do tego dochodzi wielotygodniowa antybiotykoterapia, ogromne ilości opatrunków i maści Granuflex oraz rehabilitacja, by psiak nauczył się funkcjonować na trzech łapach. Oprócz podstawowego leczenia, Gral dostaje również pastę Vetoquinol Calo-Pet oraz odżywkę Royal Canin Convalescence Instant Diet Support, które są dla niego niezbędne w rekonwalescencji.

Jeśli nie jest Państwu obcy los Grala, prosimy o wsparcie! Może ktoś z Państwa zechce mu podarować saszetkę odżywki Convalescence lub wesprzeć datkiem?

Wspólnie możemy sprawić, że psiak znajdzie kiedyś cudowny dom pomimo kalectwa, które zaoferował mu człowiek.
Za wszelką pomoc będziemy ogromnie wdzięczni!

OTOZ Animals Schronisko ”Ciapkowo” w Gdyni
ul. Małokacka 3A, 81-654
tel. 58 622 25 52
Numer naszego konta bankowego
50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
Przelew z zagranicy
PL 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo w Gdyni z dopiskiem „Gral”
Paypall dostępny na stronie www.ciapkowo.pl

12258

Pracownicy firmy Jeppesen zostali wirtualnymi opiekunami Grala! Dziękujemy!!!

Mateusz Komar został wirtualnym opiekunem Grala! Dziękujemy !!!

Post navigation