Nie rezygnuj z możliwości przekazania 1% Twojego podatku!

Nie rezygnuj z możliwości przekazania 1% Twojego podatku!
Obowiązek rozliczenia się z fiskusem za rok 2012 mają nie tylko osoby pracujące, ale również emeryci i renciści. Do 30.04.2013 r. należy w właściwym Urzędzie Skarbowym złożyć zeznanie podatkowe. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś na co przeznaczysz 1% swojego podatku, prosimy przekaż go na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo w Gdyni. Jeśli nie wiesz w jaki sposób to zrobić, zapraszamy do schroniska Ciapkowo, pomożemy w przygotowaniu formularza PIT.

 
 

Pobierz licencjonowany program do obliczania PIT

Przekaż 1% podatku na Ciapkowo za pomocą licencjonowanego programu do obliczania PIT

 

Zgodnie z Ustawą o Działalności Pożytku Publicznego i Wolontariacie, podatnicy mogą przekazać 1% ze swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). Dzięki temu możemy zdecydować, aby część naszych podatków została wykorzystana na pomoc  bezdomnym zwierzętom, inicjatywy edukacyjne dotyczące praw zwierząt i ekologii.

Po otrzymaniu rocznej deklaracji od pracodawcy lub z ZUS  zobowiązani jestesmy do wypełnienia formularza PIT i wysłania go do właściwego Urzędu Skarbowego w terminie do 30 kwietnia. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym, można wskazać organizację której zostanie przekazany 1% Twojego podatku.

W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę wybranej OPP, jej numer KRS i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Można także zamieścić dodatkowe informacje dotyczące preferencji co do rozdysponowania środków z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. konkretny cel) w rubryce „Inne informacje”.

Urząd Skarbowy przekaże następnie łączną kwotę, którą podatnicy przekazali danej organizacji, na jej konto.

   

2 comments for “Nie rezygnuj z możliwości przekazania 1% Twojego podatku!

 1. EMKa
  14 marca 2012 at 22:44

  Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy w rozliczeniu, służę swoim czasem i wiedzą. Wypełnię, złożę e-deklarację jeśli takie będzie życzenie – za 1% dla Ciapkowa. angcocker@wp.pl

  • Izabella
   14 marca 2012 at 23:10

   DZIĘKUJEMY!!!

Comments are closed.