BACARDI – KOLEJNA OFIARA PĘDZĄCEGO SAMOCHODU!

Czeka na wirtualną adopcję
 23022957_1572406702797787_2110566884_oOtrzymaliśmy zgłoszenie o kocie potrąconym przez samochód. Gdy udaliśmy się na miejsce, czekał on – czarny jak smoła. Był bardzo słaby i wyziębiony a nam od razu rzuciło się w oczy otwarte złamanie tylnej łapki i kość wystająca z rany. Koty mają to do siebie, że nawet strasznie okaleczone, starają się uciec z miejsca wypadku, które jest dla nich źródłem bólu. Tylko dzięki szybkiej akcji udało się go złapać.
Bacardi tak naprawdę miał wiele szczęścia. Koty w wyniku potrącenia bardzo często narażone są na urazy wewnętrzne, wiele z nich nie jest w stanie przeżyć nawet pierwszej doby po wypadku.
 
Oględziny u weterynarza nie wykazały innych uszkodzeń, prócz skomplikowanego złamania łapy. Bacardi musiał natychmiast przejść operację. W kończynie został umieszczony stabilizator z włókna węglowego. Niestety, kończynę objął stan zapalny i istnieje ryzyko, że łapę trzeba będzie amputować, by ratować życie kocurka.
 
Bacardi walczy również z silnym kocim katarem, co jeszcze bardziej utrudnia jego powrót do zdrowia. W tej chwili, oprócz antybiotykoterapii, jest wspierany preparatami stymulującymi odporność, takimi jak Immunodol czy tran.
 
Dla kocurka potrzebne są również dwie rzeczy, które wielokrotnie ratowały życie naszych podopiecznych: pastę z witaminami VetoquinolCalo-Pet oraz odżywkę w proszku RoyalCaninConvalescence Instant Diet Support. Bacardi jest kotem, który wymaga specjalnej opieki a trzeba podkreślić, że niestety jest jednym z 200 naszych podopiecznych..
 
Po operacji pozostał dług w lecznicy, który trzeba uregulować. Koszt samej operacji to około 1000 zł, trzeba było zamówić specjalny stabilizator na łapę, do tego dochodzą koszty badań krwi, zdjęć rtg, wielotygodniowa antybiotykoterapia.
 
Czy pomożecie nam w walce o życie Bacardiego?
 
Wielokrotnie udowodniliście, że nie jest Wam obojętny los skrzywdzonych zwierząt. Wiemy, że macie ogromne Serca!
Czy zrobicie w nim miejsce dla Bacardiego?
https://pomagam.pl/bacardi
 
Za każdą formę pomocy, jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni!
 
Wszelkie pytania można kierować pod numerem telefonu: 58 622 25 52,
mailowo: schronisko@ciapkowo.pl oraz osobiście w godzinach pracy biura adopcyjnego:
Pon-pt 11-17, sob 11-16, niedz 11-15
 
OTOZ Animals Schronisko ‘’Ciapkowo’’
Ul. Małokacka 3A, 81-654 Gdynia
 https://pomagam.pl/bacardi

Formularz Adopcji Wirtualnej (beta)

Dane dotyczące danego zwierzęcia

Imię (wymagane)

Nr Ewidencyjny

Rodzaj Opiekuna

Imię(wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Nr telefonu (opcjonalne, ale bardzo ułatwi kontakt)

Wyrażam zgodę na umieszczenie na stronie Schroniska Ciapkowo następujących danych:

Akceptuję Regulamin Wirtualnej Adopcji i Politykę Prywatności.
Jeśli posiadasz skan dowodu wpłaty, to możesz go tu załączyć;).

Reklama


Post navigation