Viktor

Znalazł Dom!

viktorIMIĘ: VIKTOR (557/17)
PŁEĆ: Pies
WIEK: 3,5 roku
RASA: ROTTWEILER

VIKTOR przebywa w schronisku dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni.

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE / ODPCHLENIE: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Preferowany dom bez dzieci
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: NEGATYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: Negatywny

ZDROWIE: Bez zauważalnych problemów zdrowotnych.

CHARAKTER: Energiczny, choć opanowany, do osób które zna i ufa przyjazny i bardzo towarzyski, radosny, do obcych nieco wycofany, w pewnych sytuacjach lekko lękliwy, zdaża się że do niektórych osób reaguję agresywnie.

DLA KOGO: Dla osoby aktywnej, odpowiedzialnej i konsekwentnej – najchętniej doświadczonej z rasą oraz w pracy z psami problemowymi. Do domu bez innych zwierząt i dzieci.

OPIS: Viktor pierwszy raz trafił do schroniska OTOZ Animals CIAPKOWO trafił pod koniec października 2015 r. Był mocno wychudzony i osłabiony, został znaleziony przywiązany do drzewa łańcuchem w kagańcu. Początkowo – z uwagi choćby na swój stan – dość apatyczny i niezainteresowany otoczeniem, z czasem otworzył się na opiekunów i zaczął pokazywać prawdziwą naturę. We wrześniu 2016 r. został adoptowany, po prawie roku z bólem serca właścicieli wrócił, ponieważ doszło do nieprzyjemnego incydentu – pogryzienia 12 letniej dziewczynki, która pochodziła z rodziny właścicieli Viktora, a wcześniej jednorazowo złapał syna swoich opiekunów dlatego też została podjęta nie łatwa i ciężka decyzja o jego powrocie do naszej placówki.

Viktor jest rosłym, pięknie zbudowanym, choć smukłym psem w typie rottweilera. Nie znamy jego przeszłości, ale na pewno była niełatwa, co będzie miało wpływ przez jego resztę życia. Psiak potrzebuje chwili, aby przekonać się do nowo poznanych osób i obdarzyć je zaufaniem, czasami zdarza mu się poszczekiwać i powarkiwać zza krat na odwiedzających schronisko, którzy się nim zainteresują.
W stosunku do znajomych to niezwykle otwarty, wesoły, pogodny zwierzak o wielkim sercu. Potrafi wspaniale okazywać swoje przywiązanie i wielką radość z kontaktu z opiekunem, docenia zainteresowanie, wręcz zachęca do wspólnej zabawy. Ze względu na niektóre nie pożądane zachowania Viktor szuka domu bez dzieci.

Na spacerach ładnie chodzi na smyczy, zna podstawowe komendy i jest obeznany z ruchem ulicznym, dodatkową jego zaletą jest to że ładnie podróżuje samochodem. W domu zachowuje czystość, nie szczeka i bez problemu zostaje sam pod nieobecność opiekunów.

Viktor w stosunku do innych psów wykazuje agresje dlatego w domu powinien być jedynakiem.

Viktor od 01.08. do 16.08.2017 r. przeszedł OBSERWACJĘ oraz KWARANTANNĘ. Aktualnie jest pod opieką behawiorysty.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz kontrola przed i po adopcyjna.
W sprawie VIKTORA prosimy o kontakt pod numerem telefonu 516-169-626 lub mailowo: jarek.florek@ciapkowo.pl

Formularz Adopcji Wirtualnej (beta)

Dane dotyczące danego zwierzęcia

Imię (wymagane)

Nr Ewidencyjny

Rodzaj Opiekuna

Imię(wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Nr telefonu (opcjonalne, ale bardzo ułatwi kontakt)

Wyrażam zgodę na umieszczenie na stronie Schroniska Ciapkowo następujących danych:

Akceptuję Regulamin Wirtualnej Adopcji i Politykę Prywatności.
Jeśli posiadasz skan dowodu wpłaty, to możesz go tu załączyć;).