Hasan

Znalazł Dom!

IMIĘ: Hasan
PŁEĆ: Pies
WIEK: 4 lata

Hasan przebywa w schronisku dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni.

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE / ODPCHLENIE: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Pozytywny – do dzieci starszych, nie polecany do maluchów.
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Nie sprawdzono

ZDROWIE: Jednostronnie głuchy, obecnie po zabiegu otwarcia kanału słuchowego, wymaga starannej pielęgnacji uszu.

CHARAKTER: Pewny siebie, żywiołowy, pobudliwy.

DLA KOGO: Dla osoby aktywnej, konsekwentnej, cierpliwej, wyłącznie doświadczonej w pracy z psami i potrafiącej dobrze czytać wysyłane przez nie sygnały.

OPIS: Hasan przyjechał do schroniska w Gdyni w kwietniu 2016 roku, został tam przekazany przez placówkę OTOZ Animals w Dąbrówce. W poprzednim miejscu przebywał przez około trzy miesiące, trafił do schroniska wskutek interwencji na posesji, gdzie przebywał z innymi psami.
Początki były trudne – psiak był dość zamknięty w sobie, czujny, z dużą nieufnością reagował na próby nawiązania kontaktu. W trakcie pobytu w schronisku otworzył się na znajomych sobie ludzi, obecnie uczy się współpracy z przewodnikiem. Wnioskując z jego zachowania podejrzewamy, że mógł być psem wiejskim, może podwórkowym, środowisko miejskie jest dla niego nowością.

Hasan jest rosłym, pięknie zbudowanym psem w typie amstaffa.
To bardzo silny, młody, energiczny zwierzak. W warunkach schroniskowych po wyjściu na spacer mocno ciągnie na smyczy, szczególnie tuż po wyjściu poza teren schroniska. Mocno ekscytuje go obecność innych zwierząt, przechodniów, pojazdów.
Wymaga przewodnika doświadczonego i bardzo cierpliwego, który stanowczo, ale spokojnie i czytelnie będzie wskazywał mu zachowania akceptowane i niepożądane, stopniowo wypracowując porozumienie z psem. Na pewno nie jest zwierzęciem, które samodzielnie poszukuje wsparcia w opiekunie, na początku znajomości z pewnością będzie próbował testować postawione granice. Praca z Hasanem polega głównie na obserwowaniu i kontrolowaniu jego emocji – tak, aby w porę przerwać nadmierne pobudzenie.

Wobec znanych sobie osób jest przyjazny, ale niezbyt wylewny. Do obcych może wykazywać rezerwę; potrzebuje czasu, aby przełamać lody.

Hasan jest jednostronnie głuchy, poza tym nie ma innych problemów zdrowotnych. Jeden z jego kanałów słuchowych jest całkowicie usunięty, drugi został udrożniony wskutek zabiegu wykonanego w schronisku. Ucho będzie wymagało zabiegów pielęgnacyjnych i dalszego leczenia, w przeciwnym razie psu grożą bolesne infekcje.

Jego stosunek do innych psów jest pozytywny, przy czym nie ma znaczenia ich płeć czy wielkość. Hasan dobrze się komunikuje, nie ma problemów w czytaniu cudzych intencji, jest dość uważny i nie nachalny. Wyraźnie potrzebuje kontaktu z czworonożnymi kolegami, jest ich ciekawy i chętny poznawania.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz kontrola przed i po adopcyjna. W sprawie Hasana prosimy o kontakt pod numerem telefonu 785- 022-322 lub mailowo: cozapies@gmail.com

Invalid Displayed Gallery

12258

#myway Joanna Zioło wirtualnie adoptowała Hasana! Dziękujemy!!! Sergio G. wirtualnie adoptował Hasana! Dziękujemy!!!